Dora

Bilişim Teknolojileri

Mikro E-fatura

Türkiye’de 397 Sıra No.lu VUK ile hayata geçirilen e-Fatura; kâğıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip, veri format ve standardı (UBL-TR) Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen, VUK gereği bir faturada yer alması gereken bilgilerin içerisinde yer aldığı, satıcı ve alıcı arasındaki merkezi bir platform (GİB) üzerinden gerçekleştirildiği elektronik bir belgedir. Mikro e-Fatura modülü; e-Fatura alım/gönderim işlemlerinizi Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanan e-Fatura Portalı, Entegrasyon ve Özel Entegrasyon olmak üzere üç yönteme de hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.

My E-Fatura

Maliye Bakanlığı standartlarına tam uyumlu My E-Fatura çözümüyle, mali altyapınızı doğrudan GİB sistemine entegre edebilir ya da Mikro Yazılımevi'nin özel entegratörlük sisteminden yararlanarak, yatırım maliyeti olmadan My E-Fatura sistemine geçebilirsiniz.

My E-Fatura Özellikleri, Avantajları, Kullanım şekilleri

My E-Fatura avantajları

İster masaüstü ister bulut iş çözümleri ile tam entegre olarak çalışır. Ayrıca My E-Fatura kullanıcılarını Mikro programlarında büyük avantajlar bekliyor. Eğer bir muhasebe yazılımı kullanmıyorsanız My E-Fatura portal yönetimi ile dilediğiniz gibi fatura gönderip alabilirsiniz. My E-Fatura, uçtan uca sunduğu E-Fatura çözümüyle, firmanızın Maliye Bakanlığı standartlarına uygun E-Fatura sistemine kısa sürede kavuşmasını sağlar. Firmanızın BT ve Mali İşler (Muhasebe) birimlerinde köklü bir değişimi öngören elektronik fatura sistemine entegrasyonu süreci, Mikro'nun 25 yıllık iş yazılımları deneyimi ile baştan sona yönetiliyor. My E-Fatura ile firmanızın e-fatura saklama hizmetinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Özel entegrasyon
Özel entegrasyon ile firmalar kullanmakta oldukları ticari muhasebe paket programlarında ihtiyaç duyulan uyarlamaların ardından My E-Fatura aracılığı ile e-Fatura gönderip – alabilir hale gelebilirler. Kesilen faturalar, e‑Fatura formatında ve dijital olarak mühürlenmiş bir şekilde, MİKRO aracılığı ile GİB’e iletilir. Diğer firmaların gönderdiği e‑Faturalar da yine benzeri şekilde, GİB posta kutusundan alınarak, şirketinizin muhasebe programına, fatura verisi olarak ulaştırılır. Firmalar, bu sistemde kendi işlem hacimlerine uygun My E-Kontör paketini seçerek, maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilirler.

My E-Fatura Portal
My E-fatura portal ile hiçbir ek maliyet olmadan firmanızı e-fatura sistemine dahil edebilirsiniz. Herhangi bir muhasebe programı kullanmadan fatura oluşturup gelen faturalarınızı yönetebilirsiniz.

Özel Entegrasyon
e-Mikro, entegrasyon yöntemi ile kendilerine ait bilgi işlem sistemini Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sistemine doğrudan entegre etmek isteyen şirketler için bu entegrasyonu gerçekleştirir. Entegrasyon yöntemini tercih eden şirketler, GİB’in sistemi ile 7/24 doğrudan bağlantıya sahip olarak herhangi bir aracı şirket olmaksızın, e-faturalarını gönderip – alabilirler. Ayrıca kendilerine ait muhasebe-finans sistemi olmayan firmalar için, tercihe göre bulut veya lokal çözümler ile tam entegrasyon paketleri tercih ederek, uçtan uca çözüm sağlayabilirler. Entegrasyon yöntemini kullanmak isteyten firmalar http://efatura.gov.tr/efaturaentegratorluk.html adresinde belirtilen tüm gereklilikleri yerine getirmekle yükümlüdür.

 

Mersin Mikro E-Defter Çözüm için Dora Bilişim Teknolojileri 0324 237 0767  , Mersin Mikro e-devlet çözümleri,E-Fatura,E-Defter,E-Arşiv
Hüseyin KARADENİZLİ 0532 7036575
Onur Günay 05336149771

Faydalı Bilgiler

Oluşturulan Elektronik Defterlere ait e-Berat ve xml dosyalarını Yevmiye ve Defteri Kebir formatında görüntüleyebilmek, oluşturulan e-Defter bilgilerini, detaylarını (boyut, dönem vs.) izleyebilmek ve takip etmek için, e-Defter modülüne, beyan amaçlı e-Defter görüntüleme (340003) ile çalışma amaçlı e-Defter görüntüleme (340004) menüleri eklenmiştir.

Devamını oku...

Referanslarımız

  • Ticari Muhasebe Otomasyonlar
  • Lojistik Sektörü
  • Market Otomasyon
  • Restaurant
  • Üretim ERP Çözümler

Faydalı Bilgiler

E-Fatura kullanıcıları bu tarihe dikkat ...Faturalarınız, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) arşivinden silinecek.

Devamını oku...

Bizi Takip Edin

Teknik Destek

Dora Bilişim Teknolojileri

Teknik Destek İçin Bize Ulaşın
0324 237 0767
0324 237 0776
0532 703 6575
0533 614 9771