Menu

0324 237 0767

info@dbt.com.tr

e-Dönüşümün lider markası Mikro Yazılım ile Firmanızın e-Dönüşümünü tamamlayın
Mikro Kullanıcı Evrak Kısıtlama, Mikro Kullanıcı Kart Kısıtlama, Mikro Kullanıcı Menü Kısıtlama ve Yasaklama mantığı nedir?
Mikro’yu açtığınızda sol tarafınızdaki menülerden ( Stok – Hizmet ve Masraf Yönetimi – SatınAlma Yönetimi – Satış Yönetimi vs.) Kısıtlama koyacağınız kişiye ait evrakları silebilirsiniz.

Mesela Satış Faturası kesmesin istiyorsunuz; Sol tarafta Stok, Satış ve Satınalma Menüleri altındaki Satış Faturasının üzerine gelip CTRL + DEL veya mouse ile sağ tıklayarak sil yapacaksınız.
Mesala Mağaza ve Market Yönetimi Menüsüne ait hiç bir şeyi kullanmasın istiyorsunuz direk menüye gelip CTRL + DEL veya mouse ile sağ tıklayıp sil diyeceksiniz.

Bu şekilde kısıtlamaları yaptıktan sonra menüde CTRL + S (Sakla) yada mouse sağ tıklayıp sakla diyeceksiniz.

Sakla dedikten sonra karşınıza kullanıcı seçim ekranı gelecektir. Yaptığınız menünün hangi kullanıcılar için geçerli olmasını istiyorsanız o kullanıcıyı seçeceksiniz.

Işlemler bitince belirlediğiniz kullanıcıları sistemden atın ve tekrar girmelerini isteyin. Sistemden çıkış yapıp, tekrar girmeleri durumunda sizin belirlediğiniz menü ile karşılaşacaklar ve belirlediğiniz
sol menü evraklarından yada kartlarından başka evrak kart kullanamayacaklardır.

Diyelim ki, Satış faturası kişinin kısayol menüsüne ekli ve siz kullanmasını istemediğiniz için sol menüden sildiniz. Bu durumda Kısayol ile Satış Faturasına girmeye çalıştığınızda Mikro Kullanıcı Evrak Kısıtlaması olduğunu söyleyip, Satış Faturasını kullanmasına izin vermeyecektir.

Bütün işlemleriniz bittikten sonra kendi menünüzü yüklemek için, yine sol menüye sağ tıklayıp, ”Master Menü Yükle” yada ”Kullanıcı Menü Yükle” diyerek kendinize ait menü ile işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Anlamadığınız yerler var ise parça parça sorun takıldığınız noktalara yardımcı olayım. Bu aralar pek fazla foruma zaman ayıramıyorum. Umarım işinize yarar